Gmina Izabelin ogłasza konkurs na mural w Truskawiu
pod patronatem honorowym Stowarzyszenia Pamięci Powstania Warszawskiego 1944:

"Akcja Wypad na Truskaw"

          Zapraszamy do udziału w Konkursie na zaprojektowanie i wykonanie muralu we wsi Truskaw w Gminie Izabelin.
          Konkurs na mural w Truskawiu ma na celu upamiętnienie znanej pod nazwą Wypad na Truskaw akcji - ataku na kwaterujący w Truskawiu batalion z Brygady Szturmowej SS RONA - przeprowadzonej nocą 2/3 września 1944 przez wydzielony oddział z Grupy AK "Kampinos" dowodzony przez por. Adolfa Pilcha ps. "Dolina".
          W ramach konkursu spośród nadesłanych prac (termin do 27 lipca z możliwością przedłużenia o kilka dni) jury wyłoni projekt muralu, który następnie zostanie wykonany na elewacji budynku znajdującego się w sąsiedztwie miejsca pamięci poświęconego mieszkańcom Truskawia zamordowanym przez okupanta w czasie II Wojny Światowej.
          Komisja konkursowa wyłoni zwycięski projekt (nagroda 5 tys. zł), a jeżeli laureat wyrazi taką wolę zostanie mu zlecone również wykonanie muralu (w tym konieczność wykonania drobnych prac odświeżenia elewacji budynku, których koszt szacujemy na ok. 2-3 tys. zł) - na ten celjest zagwarantowane 20 tys. zł.
          Uroczyste odsłonięcie jest planowane na 2 września 2020 r. w 66 rocznicę Wypadu na Truskaw.

          Szczegóły konkursu:

          regulamin konkursu

          RODO

          umowa wykonania muralu

          umowa prawa autorskie,

          karta zgłoszenia.


Link do informacji o konkursie:
https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.gmina.izabelin.pl%2F243%2Caktualnosci%3Ftresc%3D5313%26fbclid%3DIwAR3BbPKUWxZ4piyLjATdUreUgNf0-pjhoAh7zxhI4XKnckdNKpeehq89xM4&h=AT1ldQteg2qCSN2LRFnYg8FC_-ofpZjtdBGqd2yxoYTOMfzQZgmhj6fGRQhYc99lMlfqiNMXIuaTnCsd5ohDpXgPcS-YIWBoc2PLtSm-GroDvDPeoaPR0VTzgWwBiT1I3752

          Wynik konkursu


Copyright © 2020 SPPW1944. Wszelkie zastrzeżone.